Standardy a normy

    Normy, štandardy a nariadenia EN, EU, EC 
Jednorazové rukavice patria medzi osobné ochranné pracovné prostriedky (OOPP), ktoré upravujú normy, nariadenia a smernice EÚ. Všetky typy našich rukavíc spĺňajú základné požiadavky na osobný ochranný prostriedok a sú vhodné pre styk s potravinou. Niektoré naše rukavice spĺňajú nároky na použitie v zdravotníctve. Význam a plnenie jednotlivých právnych úprav OOPP nájdete v tejto tabuľke.
PPER (EU) 2016/425  Cat. I (Všeobecné) Smernica o osobných ochranných prostriedkoch zahŕňajúca zodpovednosť distribútorov,  posúdenie rizík ochrany, nároky na označenie a registráciu značky.
PPER (EU) 2016/425  Cat. III (Všeobecné) Smernica o osobných ochranných prostriedkoch zahŕňajúca zodpovednosť distribútorov,  posúdenie rizík ochrany, nároky na označenie a registráciu značky, spĺňa: CE2777, EN 420:2003+A1:2009, EN ISO 374-1:2016, EN ISO 374-1:2016/TYPE B, EN ISO 374-4:2013, EN ISO 374-5:2016.
EN 420 (Obecné) Norma stanovuje všeobecné požiadavky a príslušné skúšobné postupy pre navrhovanie a  konštrukciu rukavíc, odolnosť materiálu rukavíc proti prieniku vody, nezávadnosť, pohodlie  a účinnosť.
EN 455 (Zdravotníctvo Norma pre lekárske rukavice na jednorazové použitie zaoberajúce sa zaoberá  nepriepustnosťou  (tesnosťou) rukavíc, fyzikálnymi vlastnosťami, biologickou bezpečnosťou a  dobou skladovateľnosti.
MDR(EU) 2017/745 (Zdravotnictví) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady MDR a na neho naviazané predpisy a ISO normy  prinášajú požiadavky na systém pre riadenie rizík, technickú dokumentáciu či klinickú  hodnotenie zdravotníckych pomôcok, zavádza tzv systém jedinečnej identifikácie  zdravotníckych pomôcok (UDI) a s tým súvisiace administratívne a registračné  povinnosti.
EC 1935/2004 (Potravinárstvo Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady o materiáloch a predmetoch určených pre styk  s potravinami. vytvára požiadavky na materiál alebo predmet, ktorý je určený pre priamy  alebo nepriamy styk s potravinami, že musí byť dostatočne stabilný, aby sa zabránilo  prechodu látok do potravínv množstvách, ktoré by mohli ohroziť ľudské zdravie alebo  spôsobiť neprijateľnú zmenu v zložení potravín.
EC 2023/2006 (Potravinárstvo) Nariadenie Komisie (ES) o správnej výrobnej praxi pre materiály a predmety určené pre  styk s potravinami. Upravuje všetky fázy výroby, spracovania a distribúcie materiálov a  predmetov, až po fáze výroby východiskových materiálov.
EU 10/2011 (Potravinárstvo) Nariadenie Komisie (EU) o materiáloch a predmetoch z plastov určených na styk  s potravinami.